Proces produkci pružin.

Posted on 22/06/2018 5:41am

Pružiny můžeme najít ve většině mašín. Obvykle pružiny jsou malé díly, které mají ohromný vliv na fungování mašín. Jejích role je doopravdy neobvykle důležitá.Škoda, žemalokdo o tom ví. Proces výroby per je komplikovaný. Nejdůležitější na vzniku je navijení a tvarovaní pružiny. Druhá velmi podstatná věc, kterou se děla s pružinama je tepelní úpravení, jenž cílem je tepelné upevnění. Zpravidla tato část vyroby per je automatická. Následní etapa je víc složitá.


výroba pružin
Author: Qtea
Source: http://www.flickr.com
Jde o povrchnovou mechanickou úpravu a můžeme ji rozčlenit na tří menší etapa. První je kuličkovaní, pozdějí broušení a na konec odmašťovaní. Díky speciálním mašínám celý postup je dělaný mechanický. Na konec velice podstatná etápa. Je to povrchová antikorozní úprava a značení. Aplikovaný je tehdy lak a vosk. Použiváné některými vyrobcy je rovněž černění a cínování. Metoda vyrabení zaleží samozřejmě na tím, co chceme získat. Možné jsou též jíne aktivity v průběhu vyroby pružin. Jde třeba o odmagnetování per nebo o jejích odjehlování a leštění. Zájimavé jsou též speciální testy, které dělají někteří vyrobcy. Jde tady o zkontrolovaní životností. Je to nejlepší garance výborného produktu. Samozřejmě jde o kvalitu suroviny a jakost celého výrobku. Výroba pružin použivá obvykle kovu. Existují dvá způsoby tvaření. První metoda probíhá za tepla a druhá metoda probíhá za studena. Určitě způsob produkcí zaleží tím jaké vysledky očekávame. Nejčastějí se použivá korozivzdornou ocel nebo slitina měď. Materiál má vliv na vlastnosti pružiny. Velice zájimavé jsou speciální místa, ve kterých produkuje se jenom pera - viz: poté, co se na stránky.

kovová pružina
Source: vanel.com
Perarny nejsou velice popularní. Jsou hodně specialistickými tovarnama, které můžete je nalézt ve všech větších městech. Už jenom někdy můžete se setkat s pružinarnami, ve kterých produkce je ručná. Taková produkce garantuje Vám nejvyšší kvality pružin. Myslíme, že výborným nápadem je kupovaní pružin přímo od výrobců. Je to především lacinější, rychlejší. Kromě toho budete máte jístotu, výrobekprodukt, který koupite bude nejvyšší jakostí. Nakupování přímo u výrobců je nezbytné v případě, kdy máte náročné požadavky. Taková zakázka bude samozřejmě drážší, ale přestože doporučujeme Vám nakupovaní přímo v perarnách. Více informací o různých typů pružin si můžete přečíst na: .

Tags: nakupovaní, automatický, produkcí, způsob